KİLO ALIRKEN NE SIKLIKLA TARTILMALI ?

Kilo almaya karar verdiniz, ki zaten yıllardır istiyordunuz. Fakat bu sefer her zamankinden çok daha fazla motivesiniz. Kiloalmarehberi.com sayesinde kilo almanın abc’sini öğrendiniz. Artık emin adımlarla yola koyulacaksınız. Kendinize bir yol haritası çizdiniz. Kilo almak için kendinize bir diyet programı yaptınız. Fakat bahse gireriz ki tartılmayı hiç düşünmediniz.

Kilo alırken tartılmanın önemini biliyor musunuz? Şayet tartıya doğru vakitte ve doğru şekilde çıkmazsanız sizi yolunuzdan döndürecek problemlerin hemen yanı başında duruyor olabilirsiniz. Çünkü tartılmak işlemi kilo almak ya da vermek isteyenler için amaçlarına ulaşıp ulaşamadıklarını öğrenecekleri çok değerli bir an.

Eğer hedefinize ulaşıp kilo aldıysanız, yolunuza daha motive bir şekilde devam edersiniz. Fakat bunun tam tersi olursa günlerce süren çabalarınıza rağmen kilo alamadığınızı gördüğünüzde umutsuzluğa kapılabilir ve yolunuzdan dönebilirsiniz. Eğer nasıl ve ne şekilde tartılmanız gerektiğini bilmiyorsanız size yol haritası.

1- Aç Karnına Tartılın

Sabahları kalktığınızda tuvalete gittikten sonra, kahvaltı etmeden ve herhangi bir şey yemeden tartılmak en doğru yöntemdir. Zira karnınız tokken vücudunuzda her zaman fazlalıklar olur. Bunlar sizin ilk fırsatta vücudunuzdan atacağınıız kilolardır ve tartıda görmenin bir manası yoktur. Üstelik kimi zaman çok kimi zamansa az yemek yersiniz, böylece ilk fırsatta vücudunuzdan atacağınız fazla kilolar kimi zaman 2 kimi zaman 1 kimi zaman yarım kilo fazlalık oalrak tartıda gözükür. Bugün iki kilo fazlanızla tartılıp, onca kilo alma çabanıza rağmen yarın iki verdiğinizi gördüğünüzde büyük bir ümitsizliğe kapılmanız yüksek ihtimal

2- Eşofman ve Penye İle Tartılın

Türkçeye özen gösterelim ve tişört yerine penye diyelim. Tartılırken her zaman üzerinizde aynı eşyalar olsun. Şayet bir gün ayakkabı ve montla tartılıp diğer gün ayakkabısız ve montsuz tartılırsanız tartıda doğru sonucu alamazsınız.

3- En Fazla 3 Günde 1 Tartılın

Aldığınız kiloları aynadan önce tartıda görmek istemeniz gayet doğal. Fakat bunun için her gün tartıya çıkmak moralinizi bozabilir. İdeali haftada 1 tartılmaktır ama o kadar bekleyemeceğinizi siz de biliyorsunuz. Öyleyse biraz azmetmeli ve en azından 3 günde 1 tartılmaya – sabahları aç karnına ve aynı eşyalarla- özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.