1 GÜNDE 1 KİLO ALMAK

1 Günde 1 Kilo Almak

1 günde 1 kilo almak için neler yapmak gerektiğini söylemeden önce, herhalde bunun çok yararlı bir şey olmadığını belirtmeye gerek yok. 1 gün içerisinde 1 kilo almak, üstelik bunu günlerce yapmak, daha doğrusu yapabilmek, yanında çok ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Kaldı ki bunu başarmak da, yani örneğin üç gün üst üste birer kilo almak da, İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek gitmek kadar zordur.

Yine de yalnızca 1 günde 1 kilo almak, tek seferlik de olsa, mümkün mü, mümkünse bu nasıl başarılır ( burada başarıyı olumlu anlamda kullanmıyoruz ), bu konu üzerinde biraz duracağız.

24 Saat İçerisinde 1 Kilo Almak

Günlük hayatımızın rutininde, örneğin çalışıyorsak işte, yahut evdeysek tüm gün evde, her gün nasıl besleniyorsak öyle beslenerek bir gün gibi kısa bir sürede 1 kilo almak oldukça zor. Bunun tam olarak anlaşılması için daha spesifik örnekler gerekiyor. Kolay değil, 24 saat içinde, ki bu 24 saatin belki 10 saati uyuyarak geçiyor, geriye 14 saat kalıyor, bu 14 saat içinde, eğer günlük yaktığınız kalori miktarı, hadi çok değil 2000 kalori olursa, 1 günde 1 kilo almak için tam tamına 9000 kalori almanız gerekiyor.

Şayet kafanızdan “günde 1 kilo nasıl alınır” diye bir soru geçtiyse, ya da bir arkadaşınızla “bir günde 1 kilo alırım” diye iddiaya girdiyseniz, hile yapsanız iyi olur. Çünkü kalıcı olarak 1 kilo almak için doğrusu dur durak bilmeden yemek yemeniz gerekiyor.

Daha net anlaşılması için 9000 kalori neye tekabül eder bakalım. Bir tabak yemeğin yaklaşık olarak 300 kalori geldiğini sık sık belirtiyoruz Bu durumda 9000 kalori için yaklaşık olarak 30 tabak yemek yemek gerekiyor. 30 tabak ! Şayet ben yiyebilirim diyorsanız size söyleyeceğimiz tek şey : Yemeyin.

Gündelik hayatın akışında 1 kilo almanın çok da olur bir tarafı olmadığını anlamış olduk. Yine de bazı zamanlarda bunun gerçekten mümkün olabileceğini de belirtmekte yarar var. Örneğin bir pazar günü arkadaşlarınızla mangala gidip kilolarca et yediyseniz, üstüne de akşamına yarım kilo baklavayı “gömdüyseniz”, her ne kadar sağlıklı olmasa da amacınıza ulaşmış olabilirsiniz. Yine de bu şekilde alınan 1 kilonun göbeğe gideceğinden emin olun. Eğer sizde sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız bununla ilgili sağlık kilo alma adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.